Školy a školky


Množství zábavných aktivit pro skupiny dětí a odpočinek pro doprovod


Pro první stupeň základních škol, školky i jiné dětské skupiny (tábory, příměstské tábory…) nabízíme program v areálu zámku Horní Libchava. Může se jednat o program několikahodinový i celodenní, vše záleží na vzájemné domluvě.

Můžete si sami vybrat program dle aktivit uvedených v našem ceníku.


Co všechno dostanete v ceně vstupného?

Za 20,- Korun na dítě máte nejen přístup do areálu zámku Horní Libchava a to včetně pískoviště, odstrkovadel, venkovní posezení a při špatném počasí i do kulturního sálu, kde je posezení se stoly. Ale také si můžete něco vyrobit, nebo namalovat v dětské dílničce, která je plná omalovánek, barviček, korálků a spousty dalších potřeb. Dále si můžete půjčit dětské kostýmy a nejen s kostýmy můžete v areálu libovolně fotit.
Pokud tedy máte zájem si hrát s dětmi v zajímavém prostředí se spoustou možností, tak by Vám mohla stačit dvacetikoruna na dítě.


Jak si představit pohádkovou prohlídku?

Pokud máte skupinu od 5 do cca 25 dětí, tak si můžete vybrat ze dvou základních typů prohlídek. A to z čistě pohádkové, kde se prochází zámek většinou s princeznou a ta Vám nejen bude vyprávět pohádku, ale také Vás do ní zapojí. Tyto prohlídky bývají vhodné pro děti cca od 3 do 8 let. Nebo pokud máte stejně velkou skupinu, ale už větších dětí, tak pro Vás může být historicko-cestovatelská prohlídka ta pravá. Na ní se podle zájmu může objevit více z historie, nebo z dobrodružství cestovatele Oldřicha Kiliána. Pokud máte výrazně větší skupinu dětí, tak doporučujeme k prohlídce si vzít i interaktivní program a tedy skupinu rozdělit na dvě poloviny, které se poté prostřídají.


Co je interaktivní program?

Zde se budou děti více pohybovat a zkoušet si všemožné aktivity. Skupina si projde areál zámku a nebo se zabaví v kulturním sále při špatném počasí. Velikost a věk doporučujeme stejný jako u pohádkových prohlídek.
Pokud máte výrazně větší skupinu dětí, tak doporučujeme k interaktivnímu programu si vzít i pohádkovou prohlídku a tedy skupinu rozdělit na dvě poloviny, které se poté prostřídají.


Jak probíhá prohlídka strašidelného sklepení?

Pod zámkem se nachází rozlehlé sklepení, které je plné strašidel. Skupiny cca od 5 do 25 dětí se mohou těšit na nevšední zážitek a doprovod se může rozhodnout, jestli pro ně bude vhodné lehce strašidelný, středně děsivý, nebo naprosto hrůzyplný zážitek. Délka prohlídky záleží na odvaze dětí.


Co se dělá při zábavě s balonky?

Při této aktivitě si děti budou moct zkusit tvarování dlouhých balonků, které si poté mohou nechat. Také se jedná o různé hry s těmito balonky.


Jak vypadá velká pohádka?

Velkou pohádku hrajeme pro skupiny od 10 do 300 dětí a vidět jí můžete ve venkovním amfiteátru, nebo v kulturním sálu za špatného počasí. Pohádka bývá cca 30 až 45 minut dlouhá a může být po domluvě na vaše téma.


Co se hraje v loutkové pohádce?

Loutkovou pohádku hrajeme především pro menší skupiny a to zhruba od 5 do 40 dětí. Pohádka může být zaměřená na Vámi zvolené téma a je většinou velmi interaktivní.


Jak se maluje na obličej?

Pokud si ho domluvíte alespoň 2 měsíce dopředu, tak se můžou děti nechat namalovat na jejich vybrané zvíře, strašidlo, hrdinu, a tak dále.


Kdy se platí za vytápění?

Tento poplatek se platí po domluvě klidně až na místě za chladného počasí a povinný není.


V případě zájmu můžeme zajet i k Vám a zahrát pohádku na Vámi určeném místě, v tom případě je nutné zaplatit poplatek za dopravu. Zde je také nutné počítat s omezeným programem – některé položky nejsou mimo zámek realizovatelné.

Jsme plně otevřeni jakýmkoliv Vašim nápadům.