Kdo jsme? Jsme divadlo plné mladých dobrovolných herců, převážně studentů českolipských škol, kteří hrají s obrovským zápalem, nebojí se improvizace ani nových výzev a jsou pro každou legraci. Můžete za námi přijet na zámek Horní Libchava, nebo si nás pozvat na svou kulturní akci. Pohádky máme tématické i univerzální. Naše vystoupení se zakládají na komunikaci s dětmi, které jsou po celou dobu zapojeni do děje. Ideální věk diváků je 3-9 let. Disponujeme vlastním ozvučením s mikrofony, spoustou kostýmů i rozkládacích kulis.


Jak vzniklo pohádkové divadlo a kdy? První drobné pohádkové prohlídky jste na zámku Horní Libchava mohli zahlédnout již v roce 2012 pod vedením tehdy 16 leté Zdeny Dařílkové. Byla to akce Strašidla na zámku, která s námi zůstala po všechny dosavadní podzimy.

A v roce 2014 se to stalo. Zámek osiřel. Dosavadní organizátoři akcí ho opustili. Zůstala otázka, co dál. Majitel musel na cesty a se slovy „Zdeničko, dělej tu co uznáš za vhodné“ odletěl do Indonesie. A tak si Zdenička sedla k počítači, napsala první scénář velké pohádky, scénář pohádkové prohlídky, obsadila kamarády do rolí, vytvořila postavu princezny Zdeničky a šla s kůží na trh. A mělo to úspěch. Návštěvníci odcházeli spokojení a po první otázce, kdy bude další pohádka, už Zdenička věděla, že se s rolí princezny jen tak nerozloučí.

Nyní má divadlo přes 25 dobrovolných herců, nespočet akcí za sebou a spoustu naplánovaných před sebou, desítky vlastních scénářů,….